0001. Przejście dla pieszych koło marketu Billa / Biedronka [częściowo zrealizowane]

Cel:
etap 1: wymalowanie na jezdni piktogramów informujących o przejściu dla pieszych oraz ustawienie znaku ograniczenia prędkości do 40 km/h
etap 2: ustawienie sygnalizacji świetlnej (na przycisk) przy przejściu dla pieszych.

Opis:
Osoby, które wybierają się pieszo na Piaskową Górę mogą przekroczyć ul. H. Wieniawskiego przy rondzie w Szczawnie-Zdroju (koło Tesco) lub na przejściu dla pieszych koło marketu Billa (obecnie Biedronka). Na trasie tej panuje duży ruch. Osobiście już parę razy widziałem stłuczki w tej okolicy a o poważniejszych tragediach przypominają ustawione znicze. Po każdym wypadku, szumie medialnym, władze deklarują, iż usprawnią to przejście. Do tej pory doczekaliśmy się 'aż’ otoczenia znaku przejście dla pieszych odblaskową ramką.

Osoby, które posiadają szerszą wiedzę na temat tego przejścia (kto za nie odpowiada), na temat wypadków w tej okolicy, osoby które są władne wprowadzić zmiany, a także mieszkańcy, którzy chcieliby pomóc zapraszam do kontaktu.

Nadesłał: Tomek K., 27.01.2008
Ta inicjatywa została przekopiowana z pierwszej wersji witryny.

Aktualizacja, 2014
Przebudowano ogrodzenie oddzielające pasy jazdy w przeciwnym kierunku. Obecnie ogrodzenie przy samym przejściu jest niższe, co zdecydowanie poprawia widoczność.
W dalszym ciągu uważam jednak, że ustawienie sygnalizacji świetlnej dla pieszych – na przycisk, jest jak najbardziej wskazane. Warto także dodatkowo doświetlić to przejście dla pieszych.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *