Sportowy Park Malucha przy PSP nr 21

Sportowy Park Malucha - plac zabaw

Dwa lata temu, podczas głosowania Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, mieszkańcy osiedla zadecydowali o budowie Sportowego Parku Malucha przy PSP nr 21.

Budowa opóźniła się z powodu trudności z wyłonieniem wykonawcy. Szczęśliwie pod koniec 2014 roku ruszyły prace ziemne.

Obecnie możemy już podziwiać zainstalowane urządzenia do zabawy. Przedstawiciel najmłodszego pokolenia mieszkańców naszego osiedla powiedział mi, że już nie może się doczekać, kiedy wypróbuje nowe atrakcje!

Sportowy Park Malucha - boisko wielofunkcyjne

Boisko i plac już otwarte. Służą maluchom większym i mniejszym. Brawo!

Uważam, że warto pomyśleć o zainstalowaniu wyższej siatki chroniącej przed zabłąkanymi piłkami. Chłopcy i dziewczęta z podstawówki strzelają niczego sobie, a obok bawią się maluszki po 2-4 lata.

Tagi: , , , , , ,

Comments

 • Tomasz 6 października 2015 Odpowiedz

  Sam plac jest przewspaniały!

  Kilka uwag, aby można było z niego jeszcze pełniej korzystać:
  1. Nawierzchnia boiska od dłuższego czasu jest uszkodzona, furtka zamknięta. Stosunkowo niedawno pojawiła się kartka informująca, że murawa czeka na naprawę gwarancyjną.

  2. Piasek, który znajduje się na części placu zabaw wygląda trochę jak miał z przeróbki kamienia. Upadek na niego może zostawić dość trwałą „pamiątkę”. Poza tym bardzo się z niego kurzy – wystarczy, że dzieci po nim biegają.

  3. Kto jest właścicielem, odpowiada za stan placu? Po deszczach ulewnych dość długo zalegało błoto. Dopiero początek roku szkolnego przyniósł uporządkowanie terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *