0003. Chodnik z ul. Poselskiej na ul. Jana Pawła II [zrealizowane]

Przejście koło kościoła

Cel:
Wybudowanie ścieżki prowadzącej z ul. Poselskiej na ul. Jana Pawła II.

Opis:
Brakuje 'suchego’ przejścia z ul. Poselskiej na ul. Jana Pawła II. Problem staje się szczególnie widoczny gdy spadnie deszcz. Wówczas obuwie mieszkańca ul. Poselskiej, gdy ten idzie np. do kościoła, odbywa obowiązkową kąpiel w błotku.

Problem był poruszany w rozmowie z proboszczem, jak na razie bez skutku. Możliwe, że któraś ze spółdzielni była by tak miła i zbudowała przejście? Koszt budowy takowego przejścia byłby chyba niewielki?
Ostatecznie, przy mobilizacji mieszkańców można postawić same krawężniki i wysypać żwirem (czy inną prowizorkę). Potrzeba tylko (’aż’) kilku ochotników do pracy.

Poniższe zdjęcie przedstawia projekt chodnika. Chodnik ustawiony został akurat w tym miejscu, ponieważ „łączył by” się z wejściem na chodnik po drugiej stronie jezdni. Chodnik w innym miejscu raczej by „nie przeszedł”, ponieważ kończyłby się na środku skrzyżowania.

Osoby, które chciały by zaangażować się w ten projekt, posiadają fachową wiedzę nt. powstawania chodnika i związanych z tym kosztów, czy też wiedzą do kogo należy teren na którym planowana jest budowa przejścia proszone są o kontakt.

Przejście podczas roztopów. Po lewej stronie także jest kałuża, którą przykrywa mazio-śnieg.

Nadesłał: Tomek K., 27.01.2008
Ta inicjatywa została przekopiowana z pierwszej wersji witryny.

Zrealizowane, 2014:
Oddano do użytku nowe bloki – na przeciw kościoła pw. Krzyża Świętego, zarazem wykonano ścieżki i parking.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *